دکتر حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه در جلسه مشترک هیئت رئیسه با شورای صنفی اساتید دانشگاه خطاب به اعضای شورای صنفی اساتید،  گفت: از اینکه موارد و مشکلات اعضای هیئت علمی دانشگاه را به سمع هیئت رئیسه می رسانید از شما تشکر می کنم. البته هیئت رئیسه دانشگاه خود نیز به صورت هفتگی با اساتید دیدار داشته و در جهت حل مسائل همکاران در حد توان تلاش می کند.

رئیس دانشگاه ارومیه ادامه داد: با توجه به وضعیت اقتصادی جاری ما از شما می خواهیم که ما را یاری کنید و در کنار مدیریت دانشگاه باشید، ما هم بودجه و هزینه کرد دانشگاه را به صورت شفاف اعلام می کنیم تا همگی با هم در جهت پیشبرد راهبردهای دانشگاه همت کنیم.

وی افزود: در مورد تجاری سازی فناوری ها دانشگاه در حال عقد قرارداد با شرکت های واسط هستیم .

دکتر ابراهیم سپهر رئیس شورای صنفی اساتید نیز در این جلسه گفت: مباحثی که در این جلسه مطرح می شود در واقع یک نوع  هم اندیشی است تا مشکلات همکاران حل شود. در واقع ما مسائل را در این جلسات به جهت پیدا کردن راه حل مشترک مطرح می کنیم.

موارد مرتبط به هیئت ممیزی، مشکلات آزمایشگاه ها و کمبود وسایل، روند کند خرید وسایل آزمایشگاهی، سیستم حضور و غیاب، پایه های تشویقی و پژوهشی، پایان نامه های سه واحدی، میهمانسرای تهران، مشکلات فروشگاه تعاونی مصرف، سرویس ایاب و ذهاب هیئت علمی، علم سنجی دانشگاه، بخشنامه های متعدد، استفاده از مفاد تفاهم نامه های دانشگاه با دیگر نهادها، سطح پایین برخی دوره های ویژه اساتید، نصب علائم راهنمایی و رانندگی در سایت نازلو، شفاف سازی بودجه پژوهشی دانشگاه، ارائه آمار پژوهشی دانشگاه و دانشکده ها، برگزاری همایش های هم اندیشی پژوهشی، حمایت دانشگاه از فرصت های مطالعاتی و دوره های پسادکتری، برگزاری سخنرانی های داخل گروهی، ارزیابی وضعیت موجود آزمایشگاه ها و پژوهشکده ها، اختصاص بودجه اختصاصی به پژوهش های مرز دانش، دعوت از اساتید داخلی و خارجی  در سمینارها، ایجاد قطب علمی در دانشگاه، نبود محصول با برند اختصاصی دانشگاه ارومیه، برنامه دانشگاه برای اساتید تمام وقت و افزایش ارتباط با صنعت از جمله موارد و مسائلی بودند که اعضای شورای صنفی اساتید در این جلسه مطرح نمودند.